W Wigilię Bożego Ciała do naszego prezbiterium zostało wniesione nowe pozłacane tabernakulum. Bogu niech będą za to dzięki. Czekamy na nowy ołtarz, ambonkę, chrzcielnicę.
   W uroczystość Bożego Ciała z placu kościelnego wyruszała liczna grupa na koncert Jednego Serca Jednego Ducha.  Dziękujemy pani Anecie za zorganizowanie tej duchowej wyprawy.
   Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury w kwocie 120 000 zł oraz z budżetu miasta Jarosław w kwocie 25 000 zł zgodnie z planem ruszył IV etap renowacji naszej plebani. Za co serdecznie dziękujemy.
   Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy Policji, panom, którzy przez cały tydzień nosili baldachim i feretrony, dziękujemy naszemu chórowi z p. Organistą na czele, dziękujemy ministrantom, dziękujemy dzieciom, Kręgom Rodzin, grupie Ojca Pio i mieszkańcom bloku wojskowego na Reymonta. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się w tym dniu w naszej świątyni. Wymownym znakiem pobożności były udekorowane domy na trasie procesji.
   Dziś zakończenie Nabożeństw Czerwcowych. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.
    W tygodniu wspominamy: w środę – św. Tomasza, apostoła w piątek św. Marię Goretti dziewicę i męczennicę, w sobotę bł. Marię Teresę Ledóchowską.
   W piątek Mszą św. o godz. 6.30 w naszym kościele rozpocznie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę grupy Jarosławskiej, której patronuje św. Brat Albert. Przewodnikiem grupy jest ks. profesor naszego Seminarium ks. Mariusz Woźny, a Mszy św. przewodniczyć będzie abp Józef Michalik. Prosimy wszystkich, aby docenili pielgrzymi trud i przyszli na tę Mszę św. Być może ktoś będzie mógł przejść choćby jeden odcinek, tym bardziej że Przewodnik zaprasza na taką wędrówkę. Zadbajmy o dobry początek tej 10-ci dniowej wyprawy do Duchowej Stolicy naszej Ojczyzny. 
   Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Różaniec o 9.00 i po Mszy św. o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańcowa: O gorliwość w posłudze dla wszystkich posłanych do głoszenia Ewangelii.
   29-30 czerwca Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na Dni Jarosławia, gdzie czeka mnóstwo atrakcji. Więcej informacji na plakatach.   
   W tym roku Pisza Pielgrzymka z Jarosławia do Jodłówki będzie w sobotę 7 września. Zapisy
w sześciu parafiach rozpoczną się pod koniec lipca.
   Zarząd Stowarzyszenie Diabetycy Powiatu Jarosławskiego zaprasza mieszkańców miasta Jarosławia w sobotę 6 lipca do sali gimnastycznej Szkoły nr 11 z oddziałem integracyjnym, ul. Kraszewskiego 39 na organizowaną przez Stowarzyszenie akcję pod nazwą „Słodka Sobota”. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Zakończenie o godz. 14.00. W programie między innymi konsultacje lekarzy: ortopedy, diabetologa, porady dietetyczki, podologa, promotora zdrowia i urody, badanie słuchu, wzroku, poziomu cukru, ciśnienia, składu pierwiastkowego organizmu. Zabawy dla dzieci oraz punkt konsultacyjny policji. Wszystkich serdecznie zapraszamy.