Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otaczamy naszą modlitwą nowo wyświęconych diakonów. 
Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30. Różaniec po Mszy św. o godz. 8.00. 
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. 
Rozpoczął się miesiąc czerwiec, szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 15.00. 
Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, połączona z nabożeństwem czerwcowym. 
W każdą środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czerwcu połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. W piątek rano udamy się do chorych w domach. 
 W sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu święcenia kapłańskie. 
Również w sobotę  zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu na obchody Dnia Patrona Miasta bł. Michała Czartoryskiego OP. Szczegóły na plakatach.
 Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 10.00 prosimy parafian z ul. Reymonta z domów prywatnych. Za sprzątanie dziękujemy parafianom z bl. 9. 
 W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy  na czuwanie, które rozpocznie się w Wigilię Uroczystości o godz. 20.00 
W ramach modernizacji naszego Kościoła zakończony został jeden z etapów – ołtarz główny. Koszt ołtarza to 203 tys. Zł /nie licząc wkładu naszych pracowników/ z tego w listo-padzie ub. r. zapłacona została zaliczka 110 tys. a w tym roku zapłaciliśmy pozostałe 93 tys. zł. Po obu stronach ołtarza głównego będą jeszcze postaci Polskich Świętych. Kolejny etap to tabernakulum, które zostanie zainstalowane w czerwcu. Koszt tabernakulum i obrazów przy bocznych ołtarzach jak i w prezbiterium w całości pokryją anonimowi Ofiarodawcy.  W tym roku planujemy jeszcze (jeśli pozwolą na to fundusze) ołtarz do odprawiania Mszy św., ambonkę, chrzcielnicę i boczne ołtarze, a w nich obrazy: po lewej stronie (tak jak obecnie) Pan Jezus Miłosierny a po prawej św. Jan Paweł II. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 210 tys. zł.  Bardzo prosimy o modlitwę w intencji tych prac. Dziękujemy za życzliwe wsparcie modernizacji i za każdą, choćby najmniejszą ofiarę. Bóg zapłać! Dobrze by było położyć płytki przed prezbiterium…. 
Parafia Bożego Ciała organizuje w dniach od 15-22 listopada pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowy plan oraz koszty pielgrzymki dostępne są na plakacie w gablocie oraz stronie internetowej parafii.  
Siostry Benedyktynki z Jarosławskiego Opactwa zapraszają na seminarium modlitwy uwolnienia na temat: „ Aby przyjąć pełnię błogosławieństwa Bożego” według pięciu kluczy Lozano. Sesję poprowadzi o. Józef Zborzil OP ze Wspólnotą Jerozolima z Poznania.