Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, za którą można codziennie zyskiwać odpust zupełny, jeśli jest odmówiona w kościele lub kaplicy. Chorzy mogą zyskać taki odpust poza kościołem. Dzisiaj o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Ostatnia taca i przelewy na modernizację to łącznie 21.494,02 zł.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

Dzisiaj także w naszej parafii I Komunia Święta dzieci klas trzecich na Mszy św. o godz. 11.00. Z tej racji następna Msza Św. rozpocznie się o godz. 12.30. Dzieci komunijne będą przeżywały swój Biały Tydzień przychodząc codziennie na Mszę św. o 18.00, a od środy na 17.30 na nabożeństwa majowe.

Dzisiaj także w naszym mieście akcja Jarosławskie Pola Nadziei, wspierająca Hospicjum św. Jana Pawła II.  Po Mszach świętych ofiarą złożoną do puszek można wesprzeć to dzieło. 

W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W poniedziałek Mszą Św. o godz. 18.00 zaczynamy Wielkanocne Seminarium Odnowy Wiary.

We wtorek uroczystość św. Wojciecha przeniesiona z 23 kwietnia.

W środę rozpoczyna się miesiąc maj, który jest miesiącem Maryjnym. Nabożeństwa majowe codziennie
 o 17.30. Zapraszamy gorąco wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.   W czwartek (2.05.) rano udamy się z Komunią Świętą do chorych w domach. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00.

W piątek 3.05. uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa. Msze święte będą w tym dniu wg porządku niedzielnego. Główna Msza Święta z udziałem władz miasta i powiatu będzie o godz. 11.00. Po niej nastąpi przejście pod pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie odbędzie się druga część uroczystości. Z tej racji nie będzie Mszy św. o 12.15.

W sobotę pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej.

Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 10.00 prosimy parafian z ul. Zielińskiego z bl. 7. Za sprzątanie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą jeszcze przekazać 1 % podatku dla Parafii na ostatni dyżur, jutro w kawiarence od 16.30. Potrzebne są dokumenty za 2018 i rozliczenie za 2017 rok.

Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Dukli i Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 9 maja.

Zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo z koncertu wielkanocnego „Polska Pomaga” 28.04.2019
 o godz. 20.05 w TVP 2 oraz w Radiowej Dwójce

Rozpoczęły się zapisy na 39 Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie  się 5-15 lipca 2019. Szczegóły na plakatach.

Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza na Dni Ogrodów i Święto Kwiatów, które odbędą  się  29-30.04 2019 w godz. 10.00-16.00 na jarosławskim Rynku 

W przyszłą niedziele zaczyna się XI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY.