OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Piąta Niedziela Wielkiego Postu —   7 KWIETNIA 2019

     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30. Natomiast po Mszy św. o godz. 8.00 różaniec. 

    Dzisiejsza taca przeznaczona jest Seminarium Duchowne w Przemyślu. Natomiast po Mszach Świętych ofiarą złożoną do puszki będzie można wesprzeć najuboższych w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.  W księgarni i w kaplicy są wystawione kosze na świąteczne dary na naszych parafialnych podopiecznych. Za każdy gest pomocy składamy serdeczne Bóg zapłać. 

    Za tydzień II Niedziela Miesiąca. Zgodnie z umową Ołtarz główny powinien już być gotowy. Wykonawca jednak gwarantuje, że na święta Wielkanocne Ołtarz Główny wg projektu będzie wykonany. Jutro rusza bardzo trudny montaż. Prosimy o duchowe ale i materialne wspawanie trwającej modernizacji.

    Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże w kościele. Pozostaną one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku. 

    We wtorek o godz. 11.00 w Kościele pw. Chrystusa Króla odbędą uroczystości Katyńsko-Smoleńskie z udziałem Abp Adama Szala.

    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci, które w tym roku będą obchodzić Pierwszą Rocznicę Komunii Św. i ich Rodziców.

    W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00, 16.30 dla dzieci, o 17.30 i o 20.00.

    Od piątku (12.04.) do niedzieli w Dukli będzie miało miejsce 26 Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Opiekunem grupy młodzieży z naszej parafii jest ks. Łukasz.

    Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 10.00 prosimy parafian z ul. Legionów z domów prywatnych i kamienic. Za sprzątanie dziękujemy parafianom z bl. 24.

    Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm. 

    W zakrystii, w księgarni i pod kościołem można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki.  Pamiętajmy, jest to nasz wkład w rozliczne dzieła Miłosierdzia prowadzonego przez CARITAS POLSKA. Warto wiedzieć, że dla pogrążonej w wojnie Syrii w 2018 roku przekazano 36 milionów złotych. Takich projektów pomocy jest bardzo dużo i niosą pomoc ubogim zarówno w Ojczyźnie jak i na całym świecie.

Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie rozliczyli podatku za 2018 r. do przekazywania 1 % podatku na potrzeby naszej Parafii. Pomagamy w rozliczeniu PIT w poniedziałki od 16.30. Pamiętajmy, że trzeba też przynieść rozliczenie za 2017 rok – dzięki temu rozliczenie będzie szybsze i nie trzeba będzie iść do Urzędu Skarbowego.

BEZPŁATNA POMOC OSOBOM POKRZYWDZONYM Zadzwoń – nasza infolinia czynna całą dobę tel.16652 52 52 Przyjdź– czekamy w każdy poniedziałek od 15.00 do 19.00

Nr konta na modernizacje:   2 7  9 0 9 6  0 0 0 4  2 0 0 1  0 0 0 0  1 8 8 9  0 0 0 2