1.Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.30. Natomiast o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka i Różaniec.

2.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu, natomiast za tydzień wspieramy modernizację. MAMY NADZIEJĘ, ŻE JUŻ NIEBAWEM ODSŁONI SIĘ NOWY OŁTARZ.

3.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc w leczeniu 
13-letniego Artura Pęcaka. Zebrana kwota to 5860 zł.

4.Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

5.W środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, oraz post ilościowy, który obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.

6.W Środę Popielcową w naszej parafii rozpoczniemy renowację Misji Świętych. Przybędą do nas ponownie ks. Marek Wasąg i ks. Maciej Skrzypski. Nauki misyjne w środę na każdej Mszy Świętej.

7.W kolejne dni nauki na Mszach świętych o 8.00 i 18.00. Zakończenie renowacji Misji w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do uczestnictwa.

8.We środę także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

9.Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

10.W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

11.W piątek 8. marca modlimy się w intencji wszystkich kobiet w dniu ich święta.

12.W piątek Droga Krzyżowa o godz. 7.30 i o 19.30 ulicami naszego miasta. Początek na placu przy naszym kościele. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, której przewodniczyć będzie
ks. Bp Stanisław Jamrozek.

13.Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 10.00 prosimy parafian z ul. Legionów bl. 8. I Rodziców Młodzieży która za tydzień przyjmie Sakrament Bierzmowania.

14.Serdecznie zapraszamy osoby interesujące się rękodziełem, florystyką, dekoracją wnętrz na zajęcia rękodzieła i decoupage w każdy wtorek od godz.15.30 do 18.00 oraz środę od godz.9.00 do 12.00. Zapewniamy niezbędne do zajęć materiały.

15.W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można również zyskać odpust zupełny.

16.W przyszłą niedzielę (10.03.) przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację kanoniczną, której dokona ksiądz Arcybiskup Adam Szal Metropolita Przemyski. W tym dniu młodzież przyjmie sakrament bierzmowania na Mszy św. o godz. 12.15. Natomiast na wszystkich Mszach świętych z udziałem ks. Arcybiskupa będą prezentować się poszczególne grupy i wspólnoty działające w naszej parafii. One też będą odpowiedzialne za przygotowanie liturgii. Przyporządkowanie grup do poszczególnych Mszy świętych znajduje się w dzisiejszej gazetce.

17. Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza mieszkańców na siódmy cykl spotkań we wszystkich dzielnicach. Spotkanie w naszej dzielnicy odbędzie się – 4 marca (poniedziałek), godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 1, ul. 3 Maja 30.