kameralive

Kontakt

Adres: 37-500 Jarosław,
ul. 3-go Maja 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 16 621 62 56

Polecane stronyBrewiarz.pl

przemyska.pl

modlitwawdrodze.pl

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej w parafii Jarosław p.w. NMP Królowej Polski został powołany przez Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika 6 grudnia 1997 roku. Pierwszymi zwyczajnymi członkami parafialnego oddziału było 21 osób i 3 członków wspierających (z parafii: Bożego Ciała i Chrystusa Króla). Prezesem został mianowany Wacław Mędrala, a asystentem ks. Marian Rajchel – ówczesny proboszcz parafii.

Czytaj więcej: Akcja Katolicka

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy parafii NMP Królowej Polski w Jarosławiu zawiązała się w grudniu 2014 r. po przeżyciu dziewięciotygodniowych rekolekcji Seminarium Odnowy Wiary. Opiekunem jest ks.Łukasz Sowa. Owocem wspólnej modlitwy i rozeznania Wspólnota, która liczy ponad 40 osób przyjęła nazwę „Dzieci Maryi” a patronką została św.  Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, zwana również Mała Arabka.

Czytaj więcej: Odnowa w Duchu Świętym

Pierwsze koła róż żywego różańca zostały założone w naszej parafii marcu 1980 roku jako owoce rekolekcji wielkopostnych. Były to róże żeńskie - 5 grup po 15 osób.

 

Czytaj więcej: Róże Żywego Różańca

Ruch Światło-Życie - oaza dziecięca i młodzieżowa. W szarej codzienności warto jest mieć jakąś odskocznię od tego całego zgiełku nowoczesnego świata i ciągłej pogoni do spełnienia swoich marzeń. Jednym z takich źródeł ucieczki od całego "szumu codziennego" jest uczęszczanie na nasze spotkania oazowe. Jak sama nazwa wskazuje Ruch Światło - Zycie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Ruch Światło - Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Czytaj więcej: Ruch Światło-Życie

Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii p,w. NMP Królowej Polski w Jarosławiu zostało powołane w dniu 31 sierpnia 1995 roku. Działanie stowarzyszenia opiera się na własnym Statucie oraz realizacji Karty Praw Rodziny.

 

Czytaj więcej: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Ruch Wiara i Światło pragnie dopomóc osobom zranionym przez upośledzenie umysłowe w odnalezieniu ich prawdziwego miejsca w sercu Kościoła. Jest to ruch wspólnotowy.

 

Czytaj więcej: Wspólnota "Wiara i Światło"

Parafialny Zespół Charytatywny działający przy parafii pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu powstał we wrześniu 2002 r. podczas obchodów jubileuszowych 25- lecia naszej parafii. Opiekunem duchowym,  zgodnie z Instrukcją zawartą w Synodzie Archidiecezji Przemyskiej był ks. proboszcz dr Edward Chmura. Od września 2014 r. funkcję tą pełni ksiądz proboszcz Krzysztof Szczygielski. Patronem naszego zespołu jest bł. Matka Teresa z Kalkuty, której kolejne rocznice śmierci upamiętniamy mszą Świętą w intencji rodzin ubogich.

Czytaj więcej: Zespół charytatywny

facebook

Odwiedziny

Dzisiaj 6

Wczoraj 103

Tydzień 109

Miesiąc 2274

Wszystkie 217608

Aktualnie jest:31 gości online

Losowe zdjęcie