kameralive

Kontakt

Adres: 37-500 Jarosław,
ul. 3-go Maja 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 16 621 62 56

Polecane stronyBrewiarz.pl

przemyska.pl

modlitwawdrodze.pl

Dzisiaj niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Obrzęd poświęcenia palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta forma tego obrzędu na Mszy Św. o godz. 11.00.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Taca podczas nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

We środę o godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych w domach. Tylko do tych którzy wcześniej zostaną zgłoszeni w zakrystii lub kancelarii.

We środę w naszej parafii SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w godzinach od 9.00 do 12.00 i po południu od 14.00 do 18.00. Z racji spowiedzi Nowenna w środę po Mszy św. wieczornej.

We czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, które jest szczytem całego roku liturgicznego. To trzydniowy obchód Tajemnicy Paschalnej: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych Msza Krzyżma w Bazyli ce Archikatedralnej w Przemyślu o godz. 10.00. Natomiast Msza Wieczerzy Pańskiej u nas o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wznowienie adoracji N.S. w ciemnicy o 7.00. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja całonocna W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy.

Wielka Sobota to dzień spoczynku naszego Pana w Grobie. W ten dzień w kościele nie odprawia się żadnych nabożeństw. Adoracja N.S. przy Grobie Pańskiej od 7.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych co godzinę od 9.00 do 17.00.

Plan adoracji Najśw. Sakramentu na kolejne dni Triduum dla poszczególnych ulic i osiedli w gazetce i na stronie internetowej. Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na renowaję zabytków w Ziemi Świętej.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 19.00. Przynosimy na tę liturgię świece chrzcielne.

Przyszła niedziela to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Św. rezurekcyjna rano o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy Św. o godz. 8.00.

Do sprzątania kościoła w środę po Mszy św. wieczornej prosimy parafian z oś. Kopernika bl. 1 kl.7 i 8. Za sprzątanie dziękujemy parafianom z kl. 5 i 6.

Można jeszcze nabywać rozprowadzane przez Caritas baranki i świece wielkanocne. Są one do nabycia w zakrystii, księgarni Maksymiliana oraz u ministrantów przed kościołem po Mszach świętych.

W poniedziałek 9.04. o godz. 18.00 bardzo ważne spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

W księgarni można nabyć ozdoby wielkanocne z których dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne.

 

facebook

Odwiedziny

Dzisiaj 115

Wczoraj 214

Tydzień 115

Miesiąc 4004

Wszystkie 222624

Aktualnie jest:31 gości online

Losowe zdjęcie