kameralive

Kontakt

Adres: 37-500 Jarosław,
ul. 3-go Maja 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 16 621 62 56

Polecane stronyBrewiarz.pl

przemyska.pl

modlitwawdrodze.pl

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji wszystkich chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. Po każdej Mszy świętej wszyscy którzy odczuwają dolegliwości i czują potrzebę uzdrowienia mogą podejść przed obraz Bożego Miłosierdzia i otrzymać indywidulane błogosławieństwo. Na dzisiejszy dzień Ks. Abp Adam Szal kieruje do nas swoje słowo – Apel do chorych na XXVI Światowy Dzień Chorego. Dzisiaj także, zgodnie z prośbą księdza Arcybiskupa Adama Szala, aby w bieżącym roku, każdego 11-go dnia miesiąca gromadzić się na nabożeństwach za Ojczyznę, chcemy również w naszej parafii włączyć się w tę modlitwę 
w intencji Ojczyzny. Uczynimy to poprzez nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 15.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Po nabożeństwie spotkanie Rady Parafialnej.

Dzisiaj, w 2. niedzielę miesiąca modlitwą i ofiarą wspierajmy modernizację naszego kościoła.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

W poniedziałek zapraszamy uczestników tegorocznego zimowiska w Zakopanem na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na spotkanie do kawiarenki.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze święte w tym dniu będą o godz. 6.30. 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu taca przeznaczona będzie na Dom Ulgi w Cierpieniu im św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Okres Wielkiego Postu to czas, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Pamiętajmy o wartości umartwienia podejmowanego w duchu pobożności i miłości bliźniego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 go.

We środę także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. Będzie ona transmitowana przez Radio Fara. Taca podczas nowenny na potrzeby tej rozgłośni.

Od Środy Popielcowej do 1 niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

W piątek 16 lutego modlimy się do Matki Bożej i św. Jana Pawła II, w kaplicy po Koronce do Bożego Miłosierdzia spotkanie formacyjne Bractwa Matki Bożej Szkaplerznej. 

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele będą o godz. 8.00 rano, po dodatkowej Mszy św. o godz. 7.30 którą będziemy odprawiać w każdy piątek Wielkiego Postu. Następnie o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.30 i o 20.00 prowadzonej przez Odnowę w Duchu Świętym i Oazę. W najbliższy piątek wyjątkowo nie będzie Drogi Krzyżowej o 20.00. Natomiast zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta, pod przewodnictwem ks. Abpa Adama Szala. Rozpocznie się ona na placu przy naszym kościele o godz. 19.30, a zakończy się przy Kolegiacie Jarosławskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wiary. 

W niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwa Gorzkich Żali o 17.00.

Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 10.00 prosimy parafian z ul. Skrzyneckiego. 

Za sprzątanie dziękujemy parafianom z ul. Chłopickiego. 

W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 9.30 zaczynamy nauki przedmałżeńskie. Szczegóły na plakatach.

facebook

Odwiedziny

Dzisiaj 37

Wczoraj 95

Tydzień 265

Miesiąc 1500

Wszystkie 205983

Aktualnie jest:16 gości online

Losowe zdjęcie