kameralive

Kontakt

Adres: 37-500 Jarosław,
ul. 3-go Maja 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 16 621 62 56

Polecane stronyBrewiarz.pl

przemyska.pl

modlitwawdrodze.pl

Dziś w naszej świątyni odbędzie się koncert kolęd i pastorałek, przygotowany przez nasze kochane dzieci i młodzież pod opieką ks. Pawła. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na radosne kolędowanie i uwielbienie Nowonarodzonego! Początek po Mszy świętej o godzinie 16.45!!!

Jutro zakończenie starego roku. Msze św. będą rano jak zwykle o 6.30 i 7.00. Natomiast Msza święta na zakończenie Roku z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym będzie o godz. 16.00 oraz przed południem o 9.30. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 15.00 godzina Miłosierdzia. Natomiast po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na sylwestra do naszej jadalni.

We wtorek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Pokoju. Msze święte będą wg porządku niedzielnego. Za odśpiewanie w tym dniu hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od 17.00. W piątek rano udamy się z Komunią do chorych w domach.

W sobotę z racji pierwszej soboty nabożeństwo różańcowe o 17.30.

Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 10.00 prosimy parafian z ul. 3 Maja bl. 48 kl.1,2,3. Za sprzątanie dziękujemy parafianom z bl. 46.

W tym tygodniu z wizytą kolędową będziemy na następujących ulicach:
- we środę (02.01.): ks. Proboszcz: ul. Sikorskiego bl. 1A; pozostali kapłani: oś. Kopernika, bl. 4.
- we czwartek (03.01.): ks. Proboszcz: ul. Sikorskiego bl. 1A kl.4 i domy prywatne, pozostali kapłani: oś. Kopernika bl.5 kl. oraz bl. 6 kl. 1 i 2.
- w sobotę (5.01.) ks. Proboszcz: os. Prośbow bl.1 i bl.2 oraz domy prywatne; pozostali kapłani: oś. Kopernika bl. 6, 7, 8, 9 i 10 kl.1 i 2.

W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Nie będzie za tydzień Mszy św. o 12.15 ze względu na Orszak Trzech Króli, na który już dziś serdecznie zapraszamy. 

Za tydzień również zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 9.30.

W księgarni trwają zapisy na Opłatek Wspólnot, który odbędzie się 20 stycznia, po Mszy św. o godz. 12.15.

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI

Jak już informowaliśmy – 6 stycznia całe miasto Jarosław będzie przeżywało piękną imprezę plenerową pod hasłem: Orszak Trzech Króli. Do marszu z kolędami zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Jarosławia i powiatu jarosławskiego. Chętni mogą wziąć udział w pochodzie z naszego kościoła, lub tylko dołączyć się do wspólnego śpiewu kolęd na jarosławskim Rynku. Chcielibyśmy, aby Orszak Trzech Króli był ważnym pięknym barwnym korowodem, osadzonym głęboko w polskiej tradycji kolędniczej, a jednocześnie przeżyciem religijnym opartym o Ewangelię – i co bardzo ważne – z masowym udziałem wiernych, których Tegoroczny Orszak będzie jeszcze większy od poprzedniego i będzie wiele akcentów związanych z historią Polski.
Gościem Honorowym Orszaku w roli Pasterza będzie Metropolita Przemyski Abp Adam Szal. Zbiórka przy naszym kościele będzie o godz. 12.00. Nasi parafianie dorośli dołączą do dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 10 w specjalnych strojach pójdą od początku Orszaku czyli od kościoła Chrystusa Króla.

Orszak Europejski będzie charakteryzował się elementami dekoracyjnymi w kolorze czerwono-żółtym.
Wierny, którzy są uczestnikami Orszaku, mogą przystroić się również w elementy własnego pomysłu (np. chusteczki, szaliki, czy czapki) w kolorze przypisanym naszej grupie czyli czerwono-żółtym.
Po dojściu do Bramy Krakowskiej nastąpi rozdzielenie Orszaków: kapele, królowie na koniach, rycerze, przebrane dzieci oraz mundurowi w szyku czyli ci, którzy uczestniczą w scenach jasełkowych zatrzymają się na ulicy Grodzkiej, a pozostali uczestnicy przemarszu w tym rodzice dzieci wejdą na Rynek ul. Opolską – tak, aby nie doszło do zablokowania ulicy i wszyscy mogli znaleźć się na nagłośnionym placu koło Ratusza.
Liczymy, że wszyscy jarosławianie, ale też mieszkańcy powiatu jarosławskiego chętnie włączą się w Orszak Trzech Króli, który niewątpliwie będzie ważnym wydarzeniem historycznym i pięknym przeżyciem rodzinnym.

Jak już informowaliśmy – 6 stycznia całe miasto Jarosław będzie przeżywało piękną imprezę plenerową pod hasłem: Orszak Trzech Króli. Do marszu z kolędami zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Jarosławia i powiatu jarosławskiego. Chętni mogą wziąć udział w pochodzie z naszego kościoła, lub tylko dołączyć się do wspólnego śpiewu kolęd na jarosławskim Rynku. Chcielibyśmy, aby Orszak Trzech Króli był ważnym pięknym barwnym korowodem, osadzonym głęboko w polskiej tradycji kolędniczej, a jednocześnie przeżyciem religijnym opartym o Ewangelię – i co bardzo ważne – z masowym udziałem wiernych, których Tegoroczny Orszak będzie jeszcze większy od poprzedniego i będzie wiele akcentów związanych z historią Polski.
Gościem Honorowym Orszaku w roli Pasterza będzie Metropolita Przemyski Abp Adam Szal. Zbiórka przy naszym kościele będzie o godz. 12.00. Nasi parafianie dorośli dołączą do dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 10 w specjalnych strojach pójdą od początku Orszaku czyli od kościoła Chrystusa Króla.
Orszak Europejski będzie charakteryzował się elementami dekoracyjnymi w kolorze czerwono-żółtym.
Wierny, którzy są uczestnikami Orszaku, mogą przystroić się również w elementy własnego pomysłu (np. chusteczki, szaliki, czy czapki) w kolorze przypisanym naszej grupie czyli czerwono-żółtym.
Po dojściu do Bramy Krakowskiej nastąpi rozdzielenie Orszaków: kapele, królowie na koniach, rycerze, przebrane dzieci oraz mundurowi w szyku czyli ci, którzy uczestniczą w scenach jasełkowych zatrzymają się na ulicy Grodzkiej, a pozostali uczestnicy przemarszu w tym rodzice dzieci wejdą na Rynek ul. Opolską – tak, aby nie doszło do zablokowania ulicy i wszyscy mogli znaleźć się na nagłośnionym placu koło Ratusza.
Liczymy, że wszyscy jarosławianie, ale też mieszkańcy powiatu jarosławskiego chętnie włączą się w Orszak Trzech Króli, który niewątpliwie będzie ważnym wydarzeniem historycznym i pięknym przeżyciem rodzinnym.

facebook

Odwiedziny

Dzisiaj 115

Wczoraj 214

Tydzień 115

Miesiąc 4004

Wszystkie 222624

Aktualnie jest:61 gości online

Losowe zdjęcie