kameralive

Kontakt

Adres: 37-500 Jarosław,
ul. 3-go Maja 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 16 621 62 56

Polecane strony







Brewiarz.pl

przemyska.pl

modlitwawdrodze.pl

Dzisiaj rocznica poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Bogu za dar tej świątyni oraz za ludzi, którzy przyczynili się do jej powstania. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj Parafia Chrystusa Króla zaprasza na koncert galowy w wykonaniu Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się w kościele o godz. 15.00. Wstęp dla wszystkich jest wolny.

We środę zakończenie nabożeństw październikowych oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

We czwartek (1.11.) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą wg porządku niedzielnego. Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00. Po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych w środę od 17.00.

W piątek 2 listopada wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Dodatkowa Msza św. o godz. 11.00 i 16.00.

W piątek z racji I piątku udamy się z Komunią św. do chorych w domach. Spowiedź od 17.00.

W miesiącu listopadzie codziennie o godz. 17.30, począwszy od 2 listopada, różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki wypominkowe znajdują się w miejscach gdzie zazwyczaj są wyłożone gazetki. Wypełnione należy wrzucić do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej. 

Przypominamy też o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy wierni mogą zyskać w uroczystość Wszystkich Świętych lub w Dzień Zaduszny. Oczywiście powinny być spełnione wszystkie pozostałe warunki odpustu, a więc spowiedź i Komunia Św., wyzbycie się przywiązania do grzechów, a także odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpusty za zmarłych nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy pomodlić się za zmarłych oraz odmówić jakiejkolwiek modlitwę w intencjach papieża. Od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych dniach cząstkowy. Tutaj również należy spełnić wszystkie pozostałe warunki odpustu.

Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 10.00 prosimy parafian z oś. Kalinki bl. 6 kl. 1 i 2. Za sprzątanie dziękujemy parafianom z bl. 4.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 9.30.

Już po raz 26., podczas kwesty zorganizowanej w Dzień Wszystkich Świętych, będą zbierane pieniądze na odnowienie zabytków Starego Cmentarza w Jarosławiu. W tym roku część zebranych środków zostanie przeznaczona na ratowanie zabytkowych nagrobków na polskim cmentarzu w Jaworowie na Ukrainie.

facebook

Odwiedziny

Dzisiaj 117

Wczoraj 214

Tydzień 117

Miesiąc 4006

Wszystkie 222626

Aktualnie jest:31 gości online

Losowe zdjęcie