kameralive

Kontakt

Adres: 37-500 Jarosław,
ul. 3-go Maja 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 16 621 62 56

Polecane stronyBrewiarz.pl

przemyska.pl

modlitwawdrodze.pl

Dziś w uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi ks. Adam Boruta, pracujący na misjach w Kazachstanie. Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże i podzielenie się swoim doświadczeniem pracy duszpasterskiej w tamtej części świata. Po Mszach Świętych ofiarą złożoną do puszki będziemy mogli wesprzeć materialnie posługę misyjną księdza Adama. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Decyzją ks. Arcybiskupa nasz dekanat od dziś będzie roztaczał opiekę oraz wspierał duchowo i materialnie posługę ks. Adama. Każdy dekanat ma pomagać jednemu misjonarzowi.

Dzisiaj również u nas Piknik Parafialny, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich, całe rodziny, dzieci, młodzież i starszych na to parafialne święto. Czeka wiele atrakcji. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 20.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o 17.30.

We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte będą wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11.00 i 12.15, ze względu na wspólną procesję dla całego miasta, która rozpocznie się Mszą Świętą przy jarosławskiej Kolegiacie o godz. 10.00. W tym roku jeden z ołtarzy będzie na terenie naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do udziału w procesji eucharystycznej w ten dzień. Podtrzymujmy piękną polską tradycję, by dziewczynki sypały kwiaty, a chłopcy w komżach dzwonili dzwonkami, także przez całą oktawę Bożego Ciała.

W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ ks. abp Adam Szal udzielił dyspensy.

W piątek rozpocznie się miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o 15.00. Codziennie podczas oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszego Sakramentem wokół kościoła w ramach nabożeństwa czerwcowego.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek rano udamy się z posługą sakramentalną do chorych w domach. Po południu spowiedź w kościele od 16.30.

W sobotę (2.06.) na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież klas trzecich gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę ks. bpa Stanisława Jamrozka. Z tej racji wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe oraz różaniec fatimski ropoczną się już o godz. 17.00.

Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 10.00 prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej oraz samą młodzież. Za sprzątanie dziękujemy parafianom oś. Kopernika z bl. 5 kl. 4 i 5.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 9.30.

Za tydzień 3 czerwca 2018r. po każdej Mszy św. wolontariusze będą kwestować pod naszym na „Jarosławskie Kilometry Dobra”.

3-go czerwca zapraszamy na VII Archidiecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny !!!. Szczegóły na plakatach.

facebook

Odwiedziny

Dzisiaj 119

Wczoraj 214

Tydzień 119

Miesiąc 4008

Wszystkie 222628

Aktualnie jest:26 gości online

Losowe zdjęcie